CPI Property Group objednala 82 vozů Škoda Enyaq. Do konce roku 2024 bude její vozový park plně elektrifikovaný

CPI Property Group objednala 82 vozů Škoda Enyaq. Do konce roku 2024 bude její vozový park plně elektrifikovaný

6/6/2023

Společnost CPI Property Group, přední evropský vlastník nemovitostí, se dohodla se Škodou Auto na dodání dvaaosmdesáti elektromobilů Enyaq, čímž výrazně posílí podíl ekologických vozů ve svém fleetu. Touto objednávkou se zároveň stala jedním z největších korporátních klientů mladoboleslavské automobilky. Více než polovina vozů bude předána ještě letos. Elektromobilita je klíčovou součástí dlouhodobé environmentální strategie CPIPG.

„S elektromobilitou i její podporou to myslíme opravdu vážně. Již dnes využíváme téměř stovku hybridních a dvacet čistých elektromobilů. Stanovili jsme si cíl plně jimi vybavit naši firemní flotilu do konce roku 2024. Stejně tak ale bereme vážně i naše ostatní závazky v oblasti udržitelnosti. Budeme nadále výrazně investovat do rozvoje ekologicky šetrných technologií, do výstavby fotovoltaických elektráren a chytrých řešení propojujících svět elektromobility,“ říká Zdeněk Havelka, výkonný ředitel skupiny CPI Property Group. „Objednané vozy jsou z našeho pohledu v té nejhospodárnější konfiguraci, tedy s nejvyšší kapacitou baterií a tepelným čerpadlem,“ doplňuje Havelka.

CPI Property Group cílí na snížení intenzity emisí skleníkových plynů o 32,4 % do roku 2030 (oproti hodnotám evidovaným v roce 2019). Současně se zavázala do roku 2024 přejít na elektřinu z obnovitelných zdrojů, kterou plánuje primárně vyrábět v rámci vlastních nemovitostí. „V případě nedostatečné kapacity hodláme využít garanci původu zdrojů ze zemí, ve kterých podnikáme,“ popisuje strategii společnosti Zdeněk Havelka. Environmentální cíle byly v červenci 2022 ověřeny a schváleny nezávislou iniciativou Science Based Target (SBTi).

Komfortní dobíjení firemních vozidel na veřejných stanicích, v nemovitostech skupiny i u zaměstnanců doma zajišťuje inovativní služba Chargee od společnosti CleverPower. Řidiči služebních automobilů mají k dispozici aplikaci a kartu Chargee pro dobíjení na území nejen České republiky, ale celé Evropy. V centrále skupiny, Quadrio Offices, stejně jako v dalších budovách portfolia, jsou nainstalované chytré dobíjecí stanice pro optimální řízení procesu nabíjení.